Dit recept is geïnspireerd op de Indiase keuken. De Indiase yoghurtkip is kip gemarineerd in yoghurt, citroensap, gembersiroop en kurkuma, vervolgens gebakken en daarna geserveerd in een kruidige tomatensaus.
Ingrediënten (voor 4 porties)
voor de marinade:
- 400-500gram kippendijfilet
- 50 gram yoghurt
- 2 theelepels gemalen kurkuma
- sap van een kwart citroen
- 2 eetlepels gembersiroop
- zout
voor de saus:
- 2 rode uien
- 3 rode pepers
- 2 centimeter verse gemberwortel
- 2 teentjes knoflook
- 6 kardemompeulen
- 2 theelepels paprikapoeder
- 2 theelepels mosterzaad
- 2 theelepels fenegriek
- 2 theelepels komijnzaad
- 2 eetlepels tomatenpuree
- 6 tomaten
- olie om in te bakken
- peper en zout naar smaak
Bereidingswijze
- Snij de kippendijfilets in drieën. Doe de yoghurt, kurkuma, citroensap, gembersiroop en zout bij de kip. Meng dit goed door en laat dit ongeveer een uur marineren. Doe dan de specerijen en de knoflook erbij. Meng goed door en laat dit heel even bakken.
- Begin ondertussen met de saus. Snijd de ui in dunne, halve ringen. Snijd de gember, de rode peper en knoflook fijn. Snijd de tomaten in blokjes. Bak de ui, gember en rode peper aan in wat olie. Laat dit een aantal minuten op halfhoog vuur bakken, totdat de uien goed gaar en licht bruin gekleurd zijn. Voeg dan de specerijen en de knoflook toe en bak dit heel even mee. Doe de tomatenpuree en de tomaten erbij. Roer goed door, breng dit aan de kook en voeg zout en peper naar smaak toe. Zet de saus uit en laat even staan.
- Bak de kip aan in wat olie. Bestrooi tijdens het bakken met zout en peper. Bak de kip totdat die mooi bruin en net gaar is, leg de kip dan in de hete saus. Doe het deksel op de pan en laat de kip nog tien minuten zo staan, van het vuur af.
Serveer de kip met rijst, komkommersalade en naan.
————————————————-